Duke Grabovski Mighty Swashbuckler ön inceleme ~ karekareoyun

English (US) Deutsch Français Русский 中文(简体) Português Italiano 日本語 한국어 Español
Twitter Bird Gadget

22 Kasım 2016 Salı

Duke Grabovski Mighty Swashbuckler ön inceleme

En çok oynadığım, sevdiğim ve ön incelemelerini yaptığım oyun tarzı sanırım point&click adventure games. Yani tıkla ilerle macera oyunları, neden olduğunu sizlere kısaca anlatayım. Bu tarz oyunlarda çoğunluğunda bulmaca olur ve bu bulmacaları çözerek ilerleyebiliriz. Benim de küçüklüğümden beri en çok hoşlandığım şeylerin başında puzzle’lar ve türlü türlü bulmacalar var. Yine bu tarz oyunlarda sabır ve orta derece de olsa İngilizce gerektiriyor. Bende küçüklüğümden beri çok sabırlı biri olmuşumdur, ayrıca İngilizce ‘ye olan merakımın da bu oyunların büyük payı vardır. Neden mi? Zira bu tarz oyunlar da bol diyalog olduğu için. Bu sayede birçok kelime öğrendiğimi ve İngilizce mi bu sayede ilerlettiğimi söyleyebilirim.

Evet, uzunca bir açıklamadan sonra başlangıçtan anlayacağınız üzere bugün yine çok eğlenceli ve bir o kadar da komik Daha önceden de bu tarza benzerliği ile göze çarpan Jack keane’nin incelemesini yapmıştık. Oyunumuzun adı Duke Grabovski Mighty Swashbuckler. Bayağı uzunca ve akılda pek kalmayacak olan bu tuhaf isimli oyun da diğer tıkla ilerle oyunlarındaki mekaniklerle bire bir diyebiliriz. Bir korsan gemisinde tayfa olarak çalışan duke ve diğer arkadaşları bir adaya demir atarlar ve o adada duke başına gelen tuhaf ve bir o kadar da saçma olaylar silsilesi ile karşı karşıya gelir. Geldiğimiz tuhaf adada hemen incelemelerimize başlayabiliriz. Bu tarz oyunlar bildiğiniz üzere Mouse tıklamasıyla oynanan oyunlar olduğu için karakterimizi imleci istediğiniz yere getirip tıklamanız yeterli.

Öncelikle girdiğiniz her mekânda işinizin kolay olması için tab tuşuna basın derim, bununla beraber olduğunuz yerdeki etkileşime girebileceğiniz veya tanıtabileceğiniz objeleri otomatikman görebiliyorsunuz. Bu objeleri veya diyaloğa gireceğiniz kişiler de olabilir Mouse tıklamasıyla karşınıza üç seçenek çıkıyor tanıt, konuş ve al bunları sırasıyla yapabilirsiniz arkadaşlar. Daha önceden bu tarz oyunlar oynadıysanız eğer işte ne bileyim Broken Sword, Syberia, Monkey İsland, Secret Files gibi bu oyunu da oynamakta o kadar zorlanmazsınız. Oyunun ilerisi nasıldır bilmiyorum bulmacaları çok zor mudur? Diyaloglar uzun ve sıkıcı mıdır? Bunları şimdi tahmin etmek çok zor. İleri de oyunun tamamını oynayıp bitirdikten sonra her oyunda olduğu gibi detaylı bir inceleme yaparız arkadaşlar. Evet, Duke Grabovski Mighty Swashbuckler’la ilgili sizlere aktaracakların şimdilik bu kadar ileri de canlı yayınlarını da inşallah yaparız, şu anda sadece Karekareoyun facebook sayfasında canlı yayın yapıyorum. Ama ileride youtube kanalımda ve twitch sayfamda da canlı yayınlara başlayacağım. İşte o zaman bu oyunun da yayınını yaparız. Hepinize iyi oyunlar.


Duke Grabovski Mighty SwashbucklerDuke Grabovski Mighty Swashbuckler0 yorum:

Yorum Gönder

Yeni yayınları kaçırma!