Beyond Eyes ön inceleme ~ karekareoyun

English (US) Deutsch Français Русский 中文(简体) Português Italiano 日本語 한국어 Español
Twitter Bird Gadget

17 Ağustos 2015 Pazartesi

Beyond Eyes ön inceleme

Bugün çok değişik ve dramatik bir hikâyesi olan alternatif bir oyun, daha doğrusu benim deneysel oyun diye tabir ettiğim içinde aksiyon bulunmayan, yavaş işleyen bir macera oyunu inceleyeceğiz. Oyunumuzun adı ‘’beyond eyes’’ hemen hikâyesini anlatarak incelememize giriş yapalım.

Yönettiğimiz küçük kız bir havai fişek gösterisi sırasında kaza sonucu gözlerini kaybeder. Fakat tam anlamıyla değil, yani belli bir mesafeye kadar az da olsa görebilmektedir. Bunun akabinde önceden oyun oynayıp koşturan küçük kızımız artık ne yazık ki oyun oynayıp koşamayacaktır.

Bu olayla beraber tüm dünyası kararır, artık tek dostu nani adındaki kedisidir. Ama nani çok yaramazdır hiç yerinde duramaz devamlı bir yerlere gider ve bizim küçük kızımızın başını bela olmaktadır. Kızımızın yanında hiç kimse olmadığı için ona ilerlemesinde biz yardımcı oluyoruz.

Önceden de yazdığım gibi tam anlamıyla görme duyularını kaybetmemiş, onun için belli yerleri görüp hareket edebiliyoruz. Yönlendirme tuşları ise çoğu oyunda olduğu gibi w,a,s,d tuşları ile herhangi bir obje ile etkileşime girmek için de boşluk tuşunu kullanabiliyoruz. Yaramaz kedimiz nani’yi ararken başka hayvanlarla da karşılaşıyoruz.

Mesela: kargalardan kızımız korkuyor. Zaten ellerini üşüyormuş gibi vücuduna kavuşturduğunda korktuğunu anlıyorsunuz. Ayrıca kargalar karakterimizi korkutmakla kalmıyor yolunu da tıkayabiliyorlar. Bu durumlarda başka çıkış yolu bulmak zorundasınız.

Kızımız göremediği için koşamıyor haliyle yavaş yavaş ilerlemek zorunda kalıyoruz. Bu da bazı oyun sever arkadaşları sıkabilir. Oyunda sadece kargalardan korkmuyor bunun yanı sıra trafikten ve arabalardan da çok korkuyor sevimli kızımız. Onları göremediği için karanlık bir canavarmış gibi hissediyor.

Sizin yapabileceğiniz ise trafik lambasının düğmesine basıp arabaları durdurarak kızımıza yardım etmek. Ve onu oradan hemen uzaklaştırmak. Oyun devamlı bu şekilde mi ilerliyor bilmiyorum, acaba ileride başka birileri çıkıyor mu bilmiyorum. Zira diyaloğa hiç rast gelmedim.

Sonuç olarak film olsa harika dedirtecek bir senaryoya sahip dramatize edilmiş ve ilginç hüzünlü bir hikâyeye ortak olmak istiyorsanız ‘’beyond eyes tam size göre diyebilirim. Hepinize iyi oyunlar arkadaşlar.
0 yorum:

Yorum Gönder

Yeni yayınları kaçırma!