Ghost Recon 2 inceleme (ps2 nostalji) ~ karekareoyun

English (US) Deutsch Français Русский 中文(简体) Português Italiano 日本語 한국어 Español
Twitter Bird Gadget

26 Ağustos 2014 Salı

Ghost Recon 2 inceleme (ps2 nostalji)ubisoft'un vazgeçilmez oyunlarından biri olmayı başaran tom clancy's serisinden ghost recon 2'yi hep beraber inceleyeceğiz 2004 yılında piyasaya çıkan oyun çok ses getimişti oyunun diğer klasik tactical shooter oyunlarından farklı değil fakat yinede multiplayer sayesinde takım kurup oynayabiliyoruz.

öncellikle training'e girip ısınma turu yapmanızı öneririm akabinde campaign'e girip oyuna başlayabilirsiniz.ve daha sonra geçtiğiniz turları oynamak isterseniz veya sadece kendi yönettiğiniz karakterle oynamak niyetiniz varsa size quick mission'u öneririm,birde lone wolf diye bir mod var burada ise silahları prototip olan süper komando ile'de oynayabiliyorsunuz.ama merak etmeyin lone wolf'la campaign'de üç tur oynayabiliyorsunuz turlarda ise yanınızda üç askeriniz var,yani emir verebiliyorsunuz bu gerçekten güzel bir özellik ghost recon 2 first person değil biliyorum yazımın başında yazdım ama inanın böylesi daha iyi keşke diğer ghost reconlar'da third-person olsalardı.

 turlar ise sıkıcı değil güzel fakat beni en çok üzen nokta bazı uzun turlarda zorlanmam zira oyunda checkpoint yok yüzüp yüzüp kuyruğuna geldiğiniz bir anda turu geçtim diye sevinirken bir anda ölüp baştan başlayabiliyorsunuz.yinede yılına göre baktığımızda ghost recon 2'nin grafikleri tatmin edic,lakin bir kusur var ki şaşırtıcı turda ilerlerken bazı çalı ve ağaçların sonradan ortaya çıktığını görüyorsunuz bu oyunun eksilerinden tabi ki.

 oyunumuzun hikayesi diğer ghost reconlara göre daha cazip,amerikalı askerlerimizle kitlesel imha silahlarına sahip olan k.koreyi domine etmeye çalışıp nükleer füzelerini yok ediyoruz. müzikler insanda bir anda patlama yapabilecek,kahramanlık uyandıracak cinsten gerçekten oyunda pek hasar modellemeleri göremedim yani bu açıdan çok kötü çevre modellemeleri fena değil fakat karakter modellemeleri özellikle'de kamera açıları müthiş çünkü oynadığımız asker ekranda o kadar büyük''Ki bacakları görünmüyor  buda sanki oyunun içindeymişiz havası katıyor.

 önceden de yazdığım gibi first person'dan daha iyi olmuş yapay zeka oldukça başarılı açıktayken ateş açtığınızda düşman askerleri hemen kendilerine saklanacak bir yer bulup size ateşe başlıyorlar ve devamlı saklanarak yer değiştiriyorlar oynanabilirlik ise kolay başta dediğim gibi trainig'i geçtikten sonra hiçbir sorun olmaz çeşitlilik konusunda biraz kıt bir oyun keşke araç kullanımı veya değişik silahlarla oynama olabilseydi.

 sadece quick mission'da değişik silahlarla oynayabilme imkanı var mesela takımda'ki elemanları biz seçip silahlarını keşke verebilseydik daha iyi olabilirdi bence,oyunda extralar var  resimler ve oyun içindeki videoları satın alıp,izleyip bakabiliyorsunuz. satın alma ise turlarda aldığınız puanla extraları açabiliyorsunuz.ghost recon 2 bence diğer ghost reconlarla(ghost recon advanced warfighter,ghost recon jungle storm)oyunlarından çok ama çok ileride iyi bir oyun eğer ben first person ghost recon sevmedim third person oynamak isterim diyen varsa ghost recon 2'yi şiddetle tavsiye ederim iyi oyunlar.  0 yorum:

Yorum Gönder

Yeni yayınları kaçırma!